#UKAZSVOJEKINO VOL. 19 – VŠECHNA KINA, 25.5.2021 13:00

Devatenácté setkní v rámci projektu #ukazsvojekino bude maličko atypické. Nebude prezentovat jedno kino, ale kina z celé republiky. 24.5.2021 mohou kina po více jak 230 dnech otevřít své sály a začít opět promítat. Chceme tuto událost maličko oslavit a na našem setkání pak prezentovat fotky, videa, komentáře z tohoto dne.

Chtěli bychom vás tedy poprosit, abyste ve všech otevřených, ale klidně i neotevřených kinech, udělali několik fotek nebo video, jak diváci chodí do kina, kupují si vstupenky, usazují se na sále, nebo popíjejí kávu ve vaší kavárně. Zavřená kina ať vyfotí své přípravy na otevření. Tyto fotografie pošlete do úterního setkání, které bude opět ve 13:00, na info@novekino.cz s jakýmkoliv textem, zvoláním, pozdravem, nebo s počtem diváků, kteří přišli po dlouhé době do kina. Fotky zpracujeme a uděláme velkou prezentaci, kde si je pak všechny pustíme a budete moct za každé kino minutku sdělit ostatním kinařům, jaké to bylo.

Po této naší prezentaci bude následovat představení festivalu dokumentárních filmů Elbe Dock. 

A v maličkém předstihu už rovnou avizujeme program našeho setkání 1.6.2021. Jak už jste měli možnost v několika prezentacích kin vidět, kinaři stále umí připravit 35mm film a založit ho do 35mm projektoru a promítat. Zaznělo několik výzev na soutěž mezi kiny, kdo rychleji film založí. Tímto tedy spouštíme soutěž o nejrychleji založený film do pětatřicítky. Pošlete video jak založíte film a začnete projekci. Čas se bude počítat od chvíle, kdy máte film na klasické cívce v ruce u promítačky. Bude oceněna jak rychlost založení, tak originalita videa. Osobně myslím, že i ten kdo nikdy nezakládal film do promítačky by mohl natočit video, jak by si to tak představoval  :-). Link s filmem pak pošlete opět k nám.

Tešíme se na vás a držíme palce všem kinům k novému rozjezdu!

Program na další úterky nalezenete ZDE.

Link na videa z předchozích prezentací ZDE.

Link na FB skupinu, kde jsou další informace a odkazy na prezentace účastníků ZDE.

Link na ZOOM je zde:

https://zoom.us/j/96430158562?pwd=ZUFOWk5UZkRoWDh0cnBhaHFFV2NCUT09

Meeting ID: 964 3015 8562