Program

Nové kino 2024

1/ Zahajovací setkání v rámci Dní evropského filmu, Praha 5. 4. 2024 (Kino Přítomnost) Program a možnost registrace bude zveřejna v následujících dnech.

2/ Seminář zaměřený na provoz kina, Biograf Kotva , České Budějovice  25. – 26. 4. 2024

První den je určen pouze pro účastníky projektu, druhý den  se usktueční projekce dvou distribučních titulů včetně prezentací distirbutora pro všechny kinaře a profesní veřejnost.

3/ Zlín Film Festival 2024, 1. 6. – 2. 6. 2024

Dvojdenní návštěva Zlínského filmového festivalu zaměřená na industry aktvity. Součástí je panel „Poznej svého kinaře“, který se uskuteční 2. 6. 2024 od 11:00.

4/ Semináře v kině jednoho z účastníků projektu (září, říjen 2024)

Vybráné bude kino jednoho z účastníků, kde proběhne první den seminář pouze pro účastníky projektu a druhý den projekce dvou distribučních filmů včetně prezentací distributora pro všechny kinaře a profesní veřejnost.

5/ 28. Mezinárodní festival dokumentárníách filmů Ji.hlava, 25. 10. – 3. 11. 2024

Dvojdenní návštěva jihlavského filmového festivalu zaměřená na industry aktvity. Součástí je panel „Poznej svého kinaře“. Termín bude upřesněn.

6 / závěrečná konference v Praze (prosinec 2024)

Otevřená konference pro kinaře, pro účastníky projektu bude pokračovat i druhý den závěrečným setkáním.

Semináře v kinech účastníků budou dvojdenní, první den bude zaměřen na provoz kin a vybrané téma (dramaturgie, technika, provoz baru/kavárny, PR, fundraising) a druhý den budou promítány v předpremiérách 2 vybrané filmy s prezentací a úvody distributorů. První den bude omezená kapacita účastníků, druhý už bude pro všechny zájemce do kapacity kina.

Konference budou pro veřejnost jednodenní, pro účastníky projektu bude závěrečná v Praze dvojdenní.