Přihlášky do Nového kina 2019

Projekt Nové kino, který již více jak 7 let realizujeme v Česku a na Slovensku, se dostává do nové fáze. Rozhodli jsem se k intenzivnějšímu propojení vzdělávacích aktivit pro provozovatele kin s tematicky zamřenými filmovými festivaly a k řešení konkrétních změn, které kinaři chtějí ve svém kině realizovat.

Loni jsme tak otevřeli dvouletý projekt Nové kino 2018-2019, který je určený pro provozovatele kin a každý rok se ho může účastnit deset kin z Česka a Slovenska.

Kina jsou do jednotlivých ročníků projektu vybrána na základě předložených projektů a snahy, aby se v jednotlivých ročnících sešly co největší skupiny podobných projektů.

Semináře budou probíhat na třech zásadních festivalech, kde se účastnící budou seznamovat s prací s jednotlivými typy filmů. Na všech festivalech bude společná prezentace účastníků v rámci industry programů, která bude veřejně přístupná a určená převážně pro provozovatel kin, distributory a producenty. Mezi hlavními festivaly se konají tzv. projektové dny, kdy s účastníky řešíme konkrétní projekty, nebo problémy, které v kinech mají.

První ročník byl z našeho pohledu velmi úspěšný. Zúčastnilo se ho deset účastníků z kin v Praze, Brně, Olomouci, Jablonci nad Nisou, Havířově, Napajedlech, Prostějově, Boskovicích, Frýdku-Místku a Hodoníně.

Hlavní semináře se konaly na těchto festivalech:

12.4.2018                   Představení projektu na festivalu Dny evropského filmu v Praze

2.-3.5.2018                 Festival animovaného filmu Anifilm v Třeboni

25.-27.5.2018             Festival filmů pro děti a mládež Zlín

25.-26.10.2018           Festival dokumentárních filmů Ji.hlava

Projektové dny se konaly v Praze, Brně a Uherském Hradišti.

Vyhodnocení prvního roku proběhne na festivalu Krátkých filmů Praha v lednu 2019.

 

V tuto chvíli otevíráme možnost se přihlásit do projektu na rok 2019, který bude probíhat identicky, jako v roce  2018. Navštívíme 3 filmové festivaly v Třeboni, Zlíně a Jihlavě. A proběhnou cca 3-4 projektové dny. Zahájení projektu bude v rámci Dní evropského filmu v Praze. Zakončení bude jinak než tento rok a proběhne ještě v prosinci 2019.

Zatím nemáme přesné termíny, které konkrétní dny na festivalech budeme, ale opět předpokládáme, že to bude v podobné části festivalu jako v roce 2018.

Termíny festivalů jsou:

Dny evropského filmu         4.-11.4.2019

Anifilm                                    7.-12.5.2019

Zlín                                         24.5.-1.6.2019

Ji.hlava                                   24.-29.10.2019

Pro účastníky bude zajištěno ubytování v Třeboni, Zlíně a Jihlavě na 2 dny, kdy bude probíhat společná část semináře a akreditace na celou dobu festivalů. Protože bychom chtěli, aby účastníci zůstali na celou dobu festivalů, budou mít možnost využít slev na ubytování.

 

Roční účastnický poplatek je 4.000,-Kč.

Termín podání přihlášek a projektů je do 5.3.2019

Součást přihlášky je i samostatný projekt, se kterým kinař do semináře bude vstupovat. Jde o víceméně jakoukoliv změnu, kterou chce účastník ve svém kině ve výhledu následujících dvou let změnit a chtěl by ji konzultovat s kolegy a přizvanými odborníky.

Projekt je obecně určen pro ředitele kina, popřípadě dramaturga.

Přihlášku a vzor projektu najdete ZDE.

Pokud potřebujete další informace pište na info@novekino.cz

Petr Vítek

koordinátor projektu