Nové kino 2022-2023 /aktializace 25.3.2022/

Projekt Nové kino 2022-2023 startuje. Projekt je oproti minulým letům maličko modifikován, abychom v maximální možné míře vytěžili hlavní trumfy, kterými jsou sdílené zkušenosti. Ukazuje se, že více než různé prezentace fungují osobní setkání, ideálně v kinech, kde si kinaři mohou společně vyměňovat své zkušenosti. Druhou změnou je ještě větší posílení kontaktu s distributory a filmy.

Projekt bude  vypadat takto:

1/ Zahajovací setkání v rámci Dní evropského filmu, Praha 8.4.2022 (Kino Přítomnost) Program ZDE.

2/ Seminář zaměřený na technologie, Bio Central, Hradec Králové 11.-12.5.2022

(První den pouze pro účastníky projektu, druhý den projekce dvou distribučních titulů včetně prezentací distirbutora pro všechny kinaře a profesní veřejnost)

3/ Seminář na Slovensku v kině Úsmev, Košice 21.-23.6.2022

(První den opět pouze pro účastníky projektu, druhý pro všechny kinaře a profesní veřejnost, 21. přijezd ve večerních hodinách, 22. seminář v Kině Úsmev, 23. Konference se slovenskými kinaři, 23. večer odjezd nočním Košičanem).

4/ 2 semináře v kinech účastníků projektu (podzim 2022)

(Vybrána budou dvě kina účastníků, kde proběhnou první deny semináře pouze pro účastníky projektu a druhé dny projekce dvou distribučních filmů včetně prezentací distributora pro všechny kinaře a profesní veřejnost)

5/ závěrečná konference v Praze (prosinec 2022)

(Otevřená konference pro kinaře, pro účastníky projektu bude pokračovat i druhý den závěrečným setkáním)

Semináře v kinech účastníků budou tedy dvojdenní, první den bude zaměřen na provoz kin a vybrané téma (dramaturgie, technika, provoz baru/kavárny, PR, fundraising) a druhý den budou promítány v předpremiérách 2 vybrané filmy s prezentací a úvody distributorů. První den bude omezená kapacita účastníků, druhý už bude pro všechny zájemce do kapacity kina.

Konference budou pro veřejnost jednodenní, pro účastníky projektu bude závěrečná v Praze dvojdenní.

Seminář na Slovensku bude dvojdenní a to pouze pro účastníky projektu. První den bude představeno kino Úsmev a téma evropské granty. Druhý den proběhne konference slovenských kinařů.

Kapacita projektu je 10 účastníků se vstupním poplatkem 4.000 Kč, který zahrnuje ubytování na všech seminářích a závěrečné konferenci a zajištění občerstvení.

Aktuální kapacita projektu je prakticky naplněna, ale protože bychom rádi nabídli místo na seminářích dalším kinařům, rozhodli jsme se vytvořit kategorii Náhradník. Přijímáme tedy registraci na 5 dalších účastníků, kteří v případě absence na některém ze seminářů nahradí standarního účastníka projektu. Nahrádníci budou mít možnost se účastnit seminářů i pokud budou standarními účastníky naplněny, ale musí si sami zajistit ubytovaní v místě konání.

Na druhé dny seminářů a konference bude vždy registrace pro „neúčastníky“ projektu.

Registrovat se můžete na níže uvedeném e-mailu. Pokud chtete být i náhradníci, nebo naopak jenom náhradníci, uveďte toto do svého e-mailu.

info (zavináč) novekino.cz

Těšíme se s vámi na nové kinařské zážitky