#cosedejevkine je nové #ukazsvojekino

Projekt #ukazsvojekino se pomalu chýlí ke konci. Měli jsme možnost se dvacetkrát podívat do zákulisí českých, moravských a slezských kin a seznámit se s jejich provozem. Představili se nám filmoví distributoři a filmové festivaly. Probrali jsme různá témata a také jsme si zasoutěžili. V této chvíli, už kina zase fungují a bude třeba maximálního úsilí jejich provozovatelů, aby se diváci opět vrátili. Je tedy čas projekt #ukazsvojekino ukončit a vrhnout se zpět, do reálněho kino-života.

Společných 6 měsíců nám však ukázalo, že provozovatelé kin si mají stále co říct, mají zajímavé projekty, myšlenky a nemají moc času si je vždy sdělit. Rozhodli jsme se tedy projekt #ukazsvojekino, který jsme realizovali jednou týdně transforovat do projektu #cosedejevkine, který se bude konat jen jednou měsíčně.

Půjde o online setkání provozovatelů kin, distributorů, filmových festivalů, producentů a dalších filmových profesionálů, kde budou prezentovány novinky z filmového a zejména kino-filmového života. Konkrétní strukturu ještě ladíme, ale chtěli bychom určitě probrat dostupné statistiky návštěvností, představit si nové filmy v distribuci, pozvat na zajímavé filmové akce a filmové festivaly a pokud to půjde, rádi bychom zvali i filmové hosty.

Budeme začínát pozvolna. Sejdeme se v červnu, červenci a srpnu na testovacích setkáních, kde budeme hledat tu správnou formu. Naše setkání tak budou třeba kratší, nebudou naplněna vším obsahem, se kterým v budoucnu počítáme, ale budeme rádi, pokud se přijdete podívat a případně se i zapojit do našeho nového projektu.

Projekt bude opět probíhat na platformě ZOOM.

Termíny budou zatím nepravidelné, ale chtěli bychom se dostat k jednomu pevnému termínu, pravděpodobně prvnímu úterku v měsíci.

Budeme začínat ve 13:00 a půjde maximálně o 2 hodiny online setkání.

Už teď se těšíme.

 

První setkání už v novém proběhne 8.6.2021 od 13:00 a budeme řešit návštěvnosti kin v minulých dnech.

Druhé setkání bude ještě s představením jednoho z pražských kina to konkrétně Bio OKO na Praze 7, 15.6.2021.

A třetí setkání by mělo proběhnout v rámci Anifilm v Liberci, kde by se mělo představit kino Varšava a to 22.6.2021.

Link na FB skupinu, kde jsou další informace a odkazy na prezentace účastníků ZDE.

Link na ZOOM je zde:

https://zoom.us/j/96430158562?pwd=ZUFOWk5UZkRoWDh0cnBhaHFFV2NCUT09

Meeting ID: 964 3015 8562