O projektu

Projekt Nové kino, který již více jak 14 let realizujeme v Česku a na Slovensku bude pokračovat i v letech 2024-2025.

Projekt je oproti minulým letům opět modifikován, abychom v maximální možné míře vytěžili hlavní trumfy, kterými jsou sdílené zkušenosti. Ukazuje se, že více než různé prezentace fungují osobní setkání, ideálně v kinech, kde si kinaři mohou společně vyměňovat své zkušenosti. Druhou změnou je ještě větší posílení kontaktu s distributory  a producenty v projektu s názvem Poznej svého kinaře, který se uskuteční na filmových festivalech ve Zlíně a Jihlavě, kam se po dvou letech opět vracíme.

Projekt bude v roce 2024 vypadat takto:

1/ Zahajovací setkání v rámci Dní evropského filmu, Praha 5. 4. 2024 (Kino Přítomnost) Program a možnost registrace bude zveřejna v následujících dnech.

2/ Seminář zaměřený na provoz kina, Biograf Kotva , České Budějovice  25. – 26. 4. 2024

První den je určen pouze pro účastníky projektu, druhý den  se usktueční projekce dvou distribučních titulů včetně prezentací distirbutora pro všechny kinaře a profesní veřejnost.

3/ Zlín Film Festival 2024, 1. 6. – 2. 6. 2024

Dvojdenní návštěva Zlínského filmového festivalu zaměřená na industry aktvity. Součástí je panel „Poznej svého kinaře“, který se uskuteční 2. 6. 2024 od 11:00.

4/ Semináře v kině jednoho z účastníků projektu (září, říjen 2024)

Vybráné bude kino jednoho z účastníků, kde proběhne první den seminář pouze pro účastníky projektu a druhý den projekce dvou distribučních filmů včetně prezentací distributora pro všechny kinaře a profesní veřejnost.

5/ 28. Mezinárodní festival dokumentárníách filmů Ji.hlava, 25. 10. – 3. 11. 2024

Dvojdenní návštěva jihlavského filmového festivalu zaměřená na industry aktvity. Součástí je panel „Poznej svého kinaře“. Termín bude upřesněn.

6 / závěrečná konference v Praze (prosinec 2024)

Otevřená konference pro kinaře, pro účastníky projektu bude pokračovat i druhý den závěrečným setkáním.

Semináře v kinech účastníků budou dvojdenní, první den bude zaměřen na provoz kin a vybrané téma (dramaturgie, technika, provoz baru/kavárny, PR, fundraising) a druhý den budou promítány v předpremiérách 2 vybrané filmy s prezentací a úvody distributorů. První den bude omezená kapacita účastníků, druhý už bude pro všechny zájemce do kapacity kina.

Konference budou pro veřejnost jednodenní, pro účastníky projektu bude závěrečná v Praze dvojdenní.

Kapacita projektu je 10 účastníků se vstupním poplatkem 4.000 Kč, který zahrnuje ubytování na všech seminářích a závěrečné konferenci a zajištění občerstvení.

I v letošním ročnáku projektu bychom rádi nabídli místo na seminářích dalším kinařům a je tak možné se přihlásit jako Náhradník. Přijímáme tedy registraci na 5 dalších účastníků, kteří v případě absence na některém ze seminářů nahradí standarního účastníka projektu. Nahrádníci budou mít možnost se účastnit seminářů i pokud budou standarními účastníky naplněny, ale musí si sami zajistit ubytovaní v místě konání.

Na druhé dny seminářů a konference bude vždy možná registrace i pro „neúčastníky“ projektu.

Těšíme se s vámi na nové kinařské zážitky

info (zavináč) novekino.cz