O projektu

Projekt Nové kino, který již více jak 12 let realizujeme v Česku a na Slovensku bude pokračovat i v letech 2020-2021.

Vzhledem k požadavkům účastníků, jsme se rozhodli formu projektu lehce pozměnit a umožnit tak většímu počtu kinařů účast na našich akcích.

Projekt je určený primárně pro provozovatele kin, ale do projektu se mohou přihlásit i distributoři, producenti, nebo jen zájemci o provozování kin oběcně.

Semináře budou probíhat na čtyřech festivalech (Liberci, Zlíně, Plzni a Jihlavě) kde se účastnící budou seznamovat s prací s jednotlivými typy filmů. Na všech festivalech bude společná prezentace účastníků v rámci industry programů, která bude veřejně přístupná a určená převážně pro provozovatel kin, distributory a producenty. Zde opět počítáme s maximálně 10 účastníky celého projektu, veřejná prezentace má kapacitu cca 50 účastníků.

Oproti minulý dvěma ročníkům bude po každém semináři na festivalu přidána konference, která se vždy uskuteční v následujících dnech po skončení festivalu v Praze, kde budou prezentovány zásadní informace z proběhlého festivalu a výběr informací ze samotného semináře. Plánujeme i možnost projekce filmů, které půjdou do klasické distribuce. Konference budou volně přístupné. Zatím počítáme s kapacitou 50 účastníků.

Další prvkem, který po několikaleté pauze zařazujeme zpět do projektu, jsou wokshopy, které budou probíhat v kinech vybraných účasníků a kde budou provozovatelé prezentovat kompletní práci a fungování kina. Zde počítáme s kapacitou 20-30 účastníků, kde možností kina. Termíny budou zveřejněny po výběru kin.

Ročník 2020 se i přes koronavirovou komplikaci uskutečnil a účqasníkům chybí pouze technologický seminář, který zrealizujee společně s ročníkem 2021.

Program ročníku 2021 právě finalizujeme, ale už teď víme, že jsme do festivalů přidali Finále Plzeň.

Nové kino 2021

DEF 22.4.2021 (Praha) Kino PŘÍTOMNOST

Anifilm Liberec, 4.-9.5.2021, prezentace X.X. – Konference X.X.

Zlín Film Festival, 27.5.-2.6.2021, prezentace X.X. – Konference X.X

FINÁLE PLZEŇ X.X.2021

Ji.hlava, 26.10.-31.10.2021, prezentace X.X. – Konference X.X.

Pro účastníky bude zajištěno ubytování v Liberci, Zlíně, Plzni a Jihlavě na 2 dny, kdy bude probíhat společná část semináře a akreditace na celou dobu festivalů. Protože bychom chtěli, aby účastníci zůstali na celou dobu festivalů, budou mít možnost využít slev na ubytování.

Roční účastnický poplatek je 4.000,-Kč.

Konference jsou zdarma.

Účasníci celého projektu mají workshopy v ceně, pro neúčasníky bude poplatek 300Kč za jednotlivý workshop.

Termín podání přihlášek je do 30.3.2021.

Pro přihlášku a další informace si napište na info@novekino.cz

Petr Vítek

koordinátor projektu